Geoblog.pl    Malutek    Podróże    2013 Hiszpania II    Wróciliśmy

Wróciliśmy

Polska, Warszawa

Podsumowanie:
Nocleg z Owners Direct, 2 osobowy apartament za 450 euro za 7 dni.
Po wyspie poruszaliśmy się samochodem z Hertza, za tydzień zapłaciliśmy 120 euro. Zauważyliśmy, że sporo osób jeździ po wyspie samochodami z wypożyczalni GoldCar. W Hertzu mieliśmy sporą zniżkę, samochody z GoldCar chyba są jednak tańsze. Warto sprawdzić. Do większości miejsc można dojechać samochodem autostradami lub drogami szybkiego ruchu, które gwiaździście rozchodzą się od obwodnicy Palmy. Tylko końcówki dojazdów to drogi niższej kategorii. W szczególnych przypadkach można trafić na drogi wąziutkie i kręte, gdzie rzeczywiście trzeba uważać na zakrętach.
Z tego co udało nam się zorientować komunikacja publiczna na Majorce jest bardzo dobrze zorganizowana. Autobusem praktycznie można dojechać wszędzie, w najgorszym wypadku z przesiadką w Palmie, lub w miejscowościach, do których dojeżdżają autobusy z Palmy. Wszystkie informacje są dostępne w necie i na przystankach autobusowych.
Wejście do klasztoru w Valdemossie - 8,5 euro, dodatkowo 3,5 euro za wejście do celi Chopina.
Wejście do katedry w Palmie - 6 euro.

Kawa od 1,2 do 2,5 za solo (espresso) i nawet 3,5 za con leche (czyli wszelkie odmiany cappucino itp.)
Pifko w sklepach ca 55-60 centów za puszkę 0,33, w knajpach od 1,2 euro za 0.33.
Danie gorące w knajpie od 9 euro w górę.
Małże prosto z wody w stanowisku w porcie w Port d'Andratx od 12 euro w górę za kilogram.

Malutek
Jerzy Sz